על אודות אלון שמש

נעים להכיר, אני אלון שמש, יליד 1980, מהנדס מחשבים בוגר רופין, חי בשכירות בקיבוץ גבעת ברנר עם משפחתי האהובה: אשתי גל ושלושת הבנים שלנו לביא, שובל וליבר.

בעל עסק עצמאי בתחום קידום אתרים ושיווק באינטרנט ואוהב לרוץ עם קבוצת לרוץ חופשי (Run 2 Three) בשדות כפר ביל"ו.

בלוג אלון חיסכון מוקדש באהבה לאבא שלי, אינג' רוברט שמש ז"ל. בתור ילד, אבא היה אומר לי שאם הייתי שר האוצר, מדינת ישראל לא הייתה בגירעון. חונכתי לחסוך ולחיות תמיד בפלוס וזה ערך חשוב בעיניי.

למה פתחתי את בלוג אלון חיסכון?

הכל התחיל בזה שיום אחד עשיתי סדר בחשבונות של אמא שלי. עברתי על תדפיסי הבנק, פירוט האשראי והחשבוניות השונות. ראיתי שיש תשלום לחברת נטוויז'ן עבור ספק אינטרנט והסכום קופץ מחודש לחודש.

היה קשה להבין מהחשבוניות את שיטת החיוב וההרגשה הייתה שהם מנסים בכל חודש להוסיף עוד כמה שקלים כדי לראות כמה אפשר לסחוט את הלימון עד שמישהו ישים לב.

התקשרתי לברר וקיבלתי תשובה שנגמרה תקופת ההטבה ואפשר עכשיו לקבל הטבה חדשה וגלישה יותר מהירה. ביקשתי זיכוי על הסכומים המופקעים או שאני מתנתק. הנציגה לא עזרה בכלל אז העברתי את אמא שלי לאינטרנט של fast. תשלום מראש של 180 ש"ח לשנה (15 ש"ח לחודש) וכך אני יודע שלא ייצא שקל נוסף במשך שנה ולא יהיו טריקים, עדכון תעריפים, מנגנון חיוב זיכוי או הצמדה למדד.

התקשרתי לנטוויז'ן כדי להתנתק ואז פתאום הם נהיו נחמדים אליי ורצו להציע מחיר דומה. ברור שאמרתי לא. אז הם ניסו להפחיד אותי שעברתי לחברה קטנה ושהם בכלל לא שמעו עליה ומי יודע איפה הם יהיו מחר אז כדאי לחזור. אמרתי לא וביי.

בהמשך ביקשתי מבזק להוזיל לה את המחיר כדי שלא נעבור להוט והם כמובן הסכימו. העברתי את חשבון הבנק שלה למסלול עמלות בסיסי וביטלתי את מסגרת האשראי כדי שיפסיקו לגבות דמי הקצאת אשראי. בחסכונות שלה חתכתי בצורה דרסטית את דמי הניהול והעמלות. אפילו דאגתי לה להחזר מס הכנסה כולל ריבית והצמדה ממה שגבו על הרווחים מהחסכונות שלה.

אחרי שעזרתי לעוד כמה קרובי משפחה וחברים לחסוך אלפי שקלים, החלטתי לרכז את המידע המצטבר במקום אחד ובכל פעם לתקוף תחום נוסף שאפשר לחסוך בו. וזה הבלוג שאתם קוראים עכשיו.