איך לבטל לגמרי עמלות עו"ש בבנק

המטרה: לא לשלם לבנק אפילו שקל אחד עבור עמלות עו"ש.

קהל היעד: אנשים שמשלמים לבנק עמלות עו"ש ומוכנים לעבור לבנק אחר כדי להפסיק לשלם.

האמצעי: מעבר לבנק אחר.

חשבון בנק ללא עמלות

צילומסך: קמפיין לאומי טוטאל דיגיטל

בפוסט הקודם הורדנו את עמלות העו"ש בבנק בעזרת בחירת מסלול עמלות בסיסי אבל יכול להיות שגם תשלום חודשי של 9 או 10 ש"ח זה יותר מדי בשבילכם. דבר ראשון, אתם צודקים. דבר שני, יכול להיות שזה יעלה לכם במחיר של מעבר בנק. גם אם נשמע לכם מוזר לעבור בנק בשביל לחסוך 10 ש"ח, כדאי שתכירו את האפשרויות הקיימות בשוק לפתיחת חשבון בנק פטור מעמלות עו"ש.

צעירים, חיילים, סטודנטים – האוכלוסיות הכי מחוזרות ע"י הבנקים. הסיבה היא פשוטה: לקוח ותיק שעוזב את הבנק לטובת בנק אחר כדי לשפר תנאים, יש סיכויים גבוהים שהוא יעזוב גם את הבנק החדש בשביל הבנק הבא שיציע לו הטבה משמעותית. אבל כשמדובר בלקוח צעיר בתחילת דרכו הפיננסית, יש סיכוי יותר גבוה שהוא יישאר בבנק שלו לאורך שנים ארוכות כי אחוזי המעברים בין בנקים מאוד נמוכים בישראל.

אם אתם צעירים/חיילים/סטודנטים, רוב הבנקים יציעו לכם חשבון פטור מעמלות עו"ש ואולי גם מענק כספי בתור לקוחות חדשים. לא אפרט כאן את ההטבות של הבנקים השונים כי המבצעים משתנים כל שני וחמישי אבל ברגע שתגידו את מילת הקסם "חייל" או "סטודנט", הבנק יוותר לכם על העמלות למרות שאין לכם הכנסה מסודרת (ואולי דווקא בגלל זה, הרי לקוח במינוס הוא לקוח שבוי שמכניס ריביות לבנק).

רשימת בנקים ללא עמלות עו"ש

לאומי טוטאל דיגיטל – חשבון דיגיטלי של בנק לאומי ללא עמלות עו"ש וללא סניף. החשבון מתאים למי שלא נכנס לסניף הבנק שלו משנת ה'תרפפ"ו ויכול להסתדר בקלות באינטרנט.

פועלים בי אונליין – חשבון דיגיטלי של בנק הפועלים ללא עמלות עו"ש וללא סניף. גם כאן זה מתאים למי שלא צריך את הפקיד בבנק כי הכל מתבצע באינטרנט.

בנק אוצר החייל – פטור מעמלות עו"ש לחיילים, עמיתי "חבר", אנשי מערכת הביטחון, אזרחים עובדי צה"ל, נכי צה"ל, צעירים, סטודנטים, עורכי דין, רואי חשבון ושכירים בעלי משכורת נטו של לפחות 5,000 ש"ח. אם אתם לא שייכים לאף קבוצה מהרשימה, תוכלו להצטרף לשירות "אוצר באינטרנט" ולשירות "דואר אונליין" ולאחר מכן לפתוח את "החשבון הירוק" הפטור מעמלות ומניירת מיותרת.

בנק ירושלים – הבנק היחיד שבתעריף הרשמי שלו יש אפס שקלים במסלולי העמלות. זה אומר שהחשבון שלכם פטור מעמלות ללא תלות בהעברת משכורת וללא הגבלת זמן. מתאים אם יש לכם בנק ירושלים קרוב לבית.

בנק יהב – כבר לא סגור לעובדי מדינה בלבד. יש פטור מעמלות עו"ש למעבירי משכורת נטו של לפחות 5,000 ש"ח. מתאים אם יש לכם בנק יהב קרוב לבית.

חשבון הפוך של בנק אגוד – נשמע טוב אבל יש הרבה אותיות קטנות: צריך להעביר משכורת נטו מעל 7,000 ש"ח ליחיד או 9,000 ש"ח לזוג ולבצע לפחות 8 פעולות בחודש או להגיע לחיוב חודשי של 2,000 ש"ח בכרטיס אשראי של בנק אגוד. בנוסף, יש ריבית 3% על הפלוס אבל ההטבה מוגבלת לגובה המשכורת. ההטבות למשך 3 שנים אבל אחרי זה תוכלו לבקש הארכה. מתאים אם יש לכם בנק אגוד קרוב לבית.

לסיכום, יש כמה אפשרויות לניהול חשבון בנק ללא עמלות עו"ש בלי להתמקח ובלי לריב עם הבנק. רק תבחרו מהרשימה: לאומי טוטאל דיגיטל, פועלים בי אונליין, בנק ירושלים, בנק יהב או חשבון הפוך של בנק אגוד.

⇓ כתוב את התגובה שלך כאן ⇓

תגובות

2 תגובות

 1. איך משתתפים בבנק הפועלים און ליין.
  אין אפשרות להגיע דרך הקישור.
  חיים

  • אלון שמש

   חיים, תכתוב בגוגל: פועלים be online.
   בתוצאה הראשונה יש הסבר על החשבון עם שאלות נפוצות וקישור להצטרפות.

⇓ כתוב את התגובה שלך כאן ⇓