תיק השקעות דיגיטלי פסגות פרו: כדאי או לא?

המטרה: להשקיע את הכסף במינימום התעסקות.

קהל היעד: מי שיש לו לפחות 20,000 שקלים פנויים להשקעה.

האמצעי: תיק השקעות דיגיטלי פסגות פרו? בואו נבדוק ביחד.

פסגות פרו - תיק השקעות דיגיטלי

פסגות פרו – תיק השקעות דיגיטלי

בתי ההשקעות השונים עלו על בעיה נפוצה: אנשים שחסכו בצד עשרות אלפי שקלים ולא צריכים את הכסף הזה בזמן הקרוב. רובם לא יודעים או לא רוצים לנהל את הכסף בצורה עצמאית וכל מה שהם רוצים זה להתחיל לקבל ריבית על הכסף במינימום התעסקות.

על המשבצת הזו הגיע פסגות פרו (Psagot Pro) שמציע תיק השקעות דיגיטלי מנוהל.

איך עובד פסגות פרו?

השלבים בפתיחת תיק השקעות דיגיטלי של פסגות פרו:

1. ממלאים טופס עם פרטים אישיים.

2. עונים על שאלות שעוזרות למערכת להעריך את פרופיל הסיכון.

3. ממלאים פרטי חשבון בנק.

4. מדברים עם נציג שמוודא שהכל ברור.

5. מעבירים כסף מחשבון הבנק לתיק ההשקעות.

6. תיק ההשקעות קונה קרנות נאמנות שמנוהלות ע"י פסגות.

כמה עולה פסגות פרו?

אין דמי ניהול על התיק עצמו.

אין עמלות קניה ומכירה.

יש דמי ניהול פנימיים של קרנות הנאמנות. עוד נגיע לזה בהמשך.

מה התשואות בפסגות פרו?

כמו בכל שיטה אחרת שבה מנהלים תיק השקעות, כדי לקבל תשואה גבוהה צריך לקחת סיכון גבוה ולהחזיק לאורך זמן.

מי שיבחר תיק סולידי, יקבל תשואה נמוכה אבל יוכל לישון בשקט בלילה גם כשהשוק סוער.

מי שייקח סיכון עם הרבה מניות, יקבל תיק תנודתי אבל לטווח הארוך ירוויח תשואות גבוהות.

מה קורה כשרוצים את הכסף?

אפשר תמיד לבקש למשוך את הכסף ולקבל אותו לחשבון הבנק תוך ימים בודדים.

אין התחייבות לתקופה כלשהי או קנסות יציאה. לאחר מכירה ברווח, משלמים מס רווח הון על הרווח הריאלי.

יתרונות של פסגות פרו

להתחיל בקטן – אפשר להתחיל עם סכום קטן יחסית של 20,000 ש"ח.

ניהול דיגיטלי – התהליך כולו דיגיטלי ולא דורש לצאת מהבית כדי להיפגש ולחתום.

שאלון סיכון – מי שלא יודע מאיפה להתחיל, יכול להיעזר בשאלון שיגדיר את פרופיל הסיכון שלו כדי לא לקחת סיכון נמוך מדי או גבוה מדי.

עלויות ישירות – לא צריך לשלם דמי ניהול או עמלות קניה ומכירה.

טייס אוטומטי – ברגע שהחשבון מתחיל לרוץ, הכל אוטומטי עם מינימום התעסקות.

חסרונות של פסגות פרו

ניהול אקטיבי – הניהול מתבצע דרך קרנות נאמנות מנוהלות. חשוב להזכיר כי לאורך זמן הקרנות הפאסיביות מנצחות בגדול את הקרנות האקטיביות ולכן ניהול אקטיבי הוא חיסרון בולט.

עלויות נסתרות – דמי ניהול פנימיים של קרנות הנאמנות. לא רואים את הכסף הזה יורד מהחשבון אלא הירידה מתבטאת בשווי של כל קרן נאמנות. הרבה מהקרנות של פסגות גובות דמי ניהול מעל 1% ויש גם כמה מעל 2%. כאן הם עושים את הרווח שלהם.

אלטרנטיבות לתיק השקעות דיגיטלי

מבחינה שיווקית, פסגות מדגישים את היתרון בזה שאפשר לנהל תיק דיגיטלי בסכום נמוך יחסית של 20,000 ש"ח לעומת תיק מנוהל סטנדרטי שמתחיל עם לפחות 250,000 ש"ח. בעבר הסכום המינימלי היה 50,000 ש"ח אבל פסגות החליטו להנגיש את השירות גם לתיקים של 20,000 ש"ח. מהבחינה הזאת, חסמי הכניסה לתיק מנוהל ירדו בצורה משמעותית.

אבל השקעה בסכומים נמוכים קיימת גם במוצרים אחרים כמו קופת גמל להשקעה. מפקידים כסף לקופה, לא משלמים עמלות קניה ומכירה והכל מתבצע על טייס אוטומטי במינימום התעסקות.

במקום לשלם דמי ניהול פנימיים של הקרנות, משלמים דמי ניהול ידועים מראש על הקופה עצמה. והיתרון הגדול הוא שיש מסלולים פאסיביים על מדדים כמו מסלול מחקה סנופי. העלות תהיה בין 0.2% ל-0.8% לשנה, תלוי בגודל הקופה.

מעל תקרת ההפקדה השנתית באזור 70,000 ש"ח יש לחברות הביטוח פוליסת חיסכון ללא תקרת הפקדה. כנראה שדמי הניהול יהיו יותר גבוהים, באזור 1%, אבל הם יהיו ידועים מראש ועדיין אפשר בחלק מחברות הביטוח לבחור מסלול פאסיבי בפוליסת החיסכון.

זה יכול להיות מתאים למי שלא מוכן לעבור את המחסום הפסיכולוגי של לקנות לבד ני"ע. אבל עדיין מדובר בעלות יקרה שאפשר לחסוך ברגע שמגלים שלהשקיע לבד זה לא באמת מפחיד כמו שזה נראה.

למעשה, במקום להפקיד את הכסף בתיק השקעות דיגיטלי או במוצר אחר, אפשר לפתוח תיק השקעות למסחר עצמאי ולקנות לבד 2 קרנות נאמנות מחקות מדדים של מניות ואג"ח עם פיזור גבוה ודמי ניהול זולים ולשכוח מהן עד להפקדה הבאה.

כמה זה יחסוך לנו? דמי ניהול 1% על תיק השקעות של 100,000 ש"ח יעלו 1,000 ש"ח בשנה. כשהתיק יצמח ויגיע לחצי מיליון, דמי הניהול יהיו 5,000 ש"ח בשנה. וזה לפני שמדברים על ההפסד של ניהול אקטיבי שלא מגיע לתשואות של ניהול פאסיבי.

האלטרנטיבה הכי זולה לתיק השקעות דיגיטלי

אפשר לחסוך את אלפי השקלים האלה באמצעות תיק השקעות פאסיבי. פותחים לבד תיק השקעות למסחר לעצמאי, מעבירים לו כסף, קונים 2 או 3 קרנות נאמנות ולא נוגעים בהן הרבה זמן.

למי שחושש לבצע את הצעד הראשון, אני ממליץ לקחת את קורס החירות הפיננסית של רונן מרגוליס. סיכוי טוב שתחזירו את ההשקעה בקורס תוך פחות משנה בזכות הידע איך להשקיע בצורה פאסיבית ולחסוך בדמי ניהול ובתשלום מס רווח הון.

אני כבר עברתי את הקורס כשהיה רק קורס פרונטלי. אני ממליץ לקחת את הקורס הדיגיטלי כדי לצפות בו בזמנכם החופשי מהבית. אחרי זה תמיד אפשר לשאול שאלות בקבוצה הסגורה של הקורס. מכיוון שאני בוגר הקורס, יש לכם הנחה במבצע "חבר מביא חבר". את עלות הקורס כבר החזרתי מזמן בזכות החיסכון בדמי הניהול ומס רווח הון שקיבלתי בחזרה.

לסיכום, תיק השקעות דיגיטלי פסגות פרו יכול להתאים למי שמחזיק עשרות אלפי שקלים בעו"ש או בפיקדון בנקאי ומחפש אלטרנטיבה. אבל יש עלויות נסתרות של דמי ניהול פנימיים בקרנות הנאמנות שמוחזקים בתיק. אפשר לחסוך את העלויות של הניהול האקטיבי ודמי ניהול בעזרת מוצרים אחרים שקופים יותר וזולים יותר.

⇓ כתוב את התגובה שלך כאן ⇓

תגובות

⇓ כתוב את התגובה שלך כאן ⇓